Πρόσκληση επισκέψεων περιόδου Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2021 στο ΚΠΕ Στυλίδας-Υπάτης

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Στυλίδας-Υπάτης, στο πλαίσιο των δράσεών του για μαθητές, κατά την περίοδο Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2021, προτίθεται να δεχθεί επισκέψεις σχολικών ομάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, για υλοποίηση προγραμμάτων περιβαλλοντικής εκπαίδευσης.

Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς όπως συμπληρώσουν και αποστείλουν τη συνημμένη αίτηση στους Υπευθύνους Σχολικών Δραστηριοτήτων των Διευθύνσεών τους, μέχρι την 14η -10-2021.Παρακαλούμε τους Υπευθύνους Σχολικών Δραστηριοτήτων  όπως  διαβιβάσουν τις αιτήσεις, μέχρι την 19η -10-2021.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

Υλοποιούνται στις εγκαταστάσεις και τα πεδία της Στυλίδας και της Υπάτης και ένα εξ’ ολοκλήρου στην Παύλιανη Φθιώτιδας.

Α/θμια Α/θμια Δημοτικό Σχολείο Β/ΘΜΙΑ Επ. Εκπ. Ειδ. Αγωγή
Τίτλος προγράμματος Διάρκεια ΝΗΠ/ΓΕΙΟ Α ΤΑΞΗ Β ΤΑΞΗ Γ ΤΑΞΗ Δ ΤΑΞΗ Ε ΤΑΞΗ ΣΤ ΤΑΞΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΠΑΛ
ΚΛΙΜΑΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ -ΑΚΡΑΙΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ 1ήμερο
ΓΕΩΜΥΘΟΛΟΓΙΚΑ – ΓΕΩΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ 1ήμερο
ΤΟ ΔΑΣΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΟΙΤΗΣ 1ήμερο
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΣΤΑ ΙΑΜΑΤΙΚΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ 1ήμερο
ΜΑΛΙΑΚΟΣ, ΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΘΑΛΛΑΣΣΟΤΟΠΟΣ 1ήμερο
ΑΓΡΙΑ ΠΑΝΙΔΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ 1ήμερο
ΕΛΙΑ, ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΩΝ ΘΕΩΝ 1ήμερο
ΤΟΥ ΠΟΤΑΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (ΣΠΕΡΧΕΙΟΣ) 1ήμερο
ΑΠΌ ΤΗΝ ΥΔΡΟΚΙΝΗΣΗ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΠΟΧΗΣ…ΣΤΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΕΣ ΠΗΓΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (ΠΑΥΛΙΑΝΗ) 1ήμερο
ΞΕΡΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ), ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΟΥΜΕ… (ΤΟΠΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Δ/ΣΕΩΝ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ) 1ήμερο
Η ΖΩΗ ΣΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟΠΟΤΑΜΟ (ΤΟΠΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Δ/ΣΕΩΝ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ) 1ήμερο
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΕΡΟ, ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΧΡΟΝΙΑ (ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΛΑΜΙΑΣ- ΤΟΠΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Δ/ΣΕΩΝ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ) 1ήμερο

Οι επισκέψεις θα πραγματοποιηθούν χωρίς δαπάνες για το ΚΠΕ.

ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ