Αρχιερατικός Εσπερινός για την μνήμη των Τριών Ιεραρχών και Βράβευση των εκπαιδευτικών από την Ι.Μ.Φ

Βράβευση των εκπαιδευτικών από την Ι.Μ.Φ που συμμετείχαν στην υλοποίηση του εκπαιδευτικού – πολιτιστικού προγράμματος στα σχολεία, με θέμα: «Το θαύμα του 1821 και το όραμα του 2021 μέσα από τα μάτια ενός παιδιού του τότε και του σήμερα» για το σχολικό έτος 2020-21.

Η βράβευση έγινε στο πλαίσιο του τριήμερου εορτασμού των τριών Ιεραρχών, της Ι.Μ.Φ σε συνεργασία με τη Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Στερεάς και τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Πρόγραμμα: Σάββατο 29 Φεβρουαρίου ώρα 6.00

Αρχιερατικός Εσπερινός για την μνήμη των Αγίων Τριών Ιεραρχών,  στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό «Ευαγγελισμού της Θεοτόκου» Λαμίας .  Αρτοκλασία υπέρ της ἐκπαιδευτικῆς κοινότητας τής
Περιφερειακής Ενότητος Φθιώτιδος.
Ομιλία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Φθιώτιδος κ. Συμεών για τούς Αγίους Τρεις Ιεράρχες στο πλαίσιο των ομιλιών «Αύριο είναι Κυριακή».
Βράβευση των καθηγητών της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Περιφερειακής Ενότητος Φθιώτιδος