Ημερίδα ενημέρωσης για το σχεδιασμό και την υλοποίηση προγραμμάτων Σχολικών δραστηριοτήτων

Οι Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης  Φθιώτιδας σε συνεργασία με το ΚΕΠΕΑ Στυλίδας – Υπάτης, το Κακογιάννειο  Αστεροσχολείο Υπάτης και τη Μονάδα Διαχείρισης Εθνικών Πάρκων Παρνασσού, Οίτης και Προστατευόμενων Περιοχών Ανατολικής Στερεάς Ελλάδας, προτίθενται να οργανώσουν  ημερίδα ενημέρωσης για το σχεδιασμό και την υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών δραστηριοτήτων (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών κ Αγωγής Σταδιοδρομίας)

Καλούνται οι αναπληρωτές και οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και όλοι όσοι ενδιαφέρονται να υλοποιήσουν προγράμματα Σχ. Δραστηριοτήτων ή έχουν αναλάβει θεματικές αντίστοιχου περιεχομένου στα εργαστήρια δεξιοτήτων στα σχολεία τους, να προσέλθουν στην ημερίδα.

Οι εκπαιδευτικοί θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα εκπαιδευτικά προγράμματα του ΚΕΠΕΑ, του Αστεροσχολείου και της Μονάδας Διαχείρισης Εθνικών Πάρκων Παρνασσού και Οίτης  και να προγραμματίσουν ανάλογες επισκέψεις και ενημερώσεις από τους φορείς στα σχολεία τους.

Η ημερίδα θα διεξαχθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου Λαμίας την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου  5.00 – 8.00 μ. μ

Θα δοθούν  βεβαιώσεις παρακολούθησης.