Ημερίδα για την Διαχείριση του Σεισμικού κινδύνου στα Σχολεία, με τον ΟΑΣΠ

Στο πλαίσιο της πρόληψης των επιπτώσεων των σεισμών στα σχολεία, o Οργανισμός Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας (ΟΑΣΠ) με τη Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας, σε συνεργασία με το Δήμο Λαμίας και την Α/θμια Εκπαίδευση, οργανώνουν σεμινάριο με θέμα: «Διαχείριση του Σεισμικού κινδύνου στα σχολεία», για τους Διευθυντές/ντριες των Σχολείων του Νομού, καθώς και των εκπαιδευτικών που είναι υπεύθυνοι για τη σύνταξη του Σχολικού Σχεδίου Έκτακτης Ανάγκης.

Η διεξαγωγή του σεμιναρίου θα γίνει στις 4 Aπριλίου 2023, στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου του Δήμου Λαμίας, Λεωνίδου 11,  2ος όροφος, κατά τις ώρες  9:30 -12:00.

ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΑΣΠ

Προσέλευση – Χαιρετισμοί

Ασφαλή κτίρια σε περίπτωση σεισμού

Καραγιάννης Φώτιος, Πολιτικός Μηχανικός Τμήματος Εκπαίδευσης – Ενημέρωσης ΟΑΣΠ