ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Αγωγής, Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής Σταδιοδρομίας)

Με την ολοκλήρωση  των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων στα σχολεία του Νομού Φθιώτιδας, στο πλαίσιο της διάχυσης των αποτελεσμάτων στην σχολική κοινότητα, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας, δια των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, προτίθεται  να οργανώσει δια ζώσης εκδήλωση παρουσίασης των Προγραμμάτων  για τα Σχολεία του Δήμου Λαμιέων, την Τρίτη  16 Μαΐου στις 09.00  π.μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του 9ου Γυμνασίου Λαμίας.

Για τα σχολεία των υπόλοιπων Δήμων του Νομού η εκδήλωση θα είναι διαδικτυακή και θα υλοποιηθεί την Τετάρτη στις 17 Μαΐου 2023  στις 9.30 π.μ

Σύνδεσμος συμμετοχής για τη διαδικτυακή παρουσίαση:  https://minedu-secondary2.webex.com/meet/ppapagiann/

Οι μαθητικές ομάδες μπορούν  να παρουσιάσουν το πρόγραμμά τους με χρονική διάρκεια 10 λεπτών η κάθε μια, με τη χρήση νέων τεχνολογιών. Την ημερίδα θα παρακολουθήσουν εξ αποστάσεως οι ομάδες μαθητών/τριών από τα σχολεία τους.