Νέο εκπαιδευτικό υλικό για την ασφαλή χρήση του διαδικτύου από παιδιά και εφήβους

Για τον αποτελεσματικότερο σχεδιασμό των δια ζώσης ενημερώσεων σε σχολεία, σε μαθητές όλων των βαθμίδων κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς από μέλη του Ελληνικού Kέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου, οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλλουν το αίτημά τους από 1-30 Σεπτεμβρίου 2023.

Αιτήματα για δια ζώσης ενημερώσεις δε θα γίνονται δεκτά κατά τη διάρκεια της υπόλοιπης σχολικής χρονιάς καθώς ο προγραμματισμός θα έχει ολοκληρωθεί. Για την πορεία της αίτησης οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερωθούν μέσω email κατά τη διάρκεια του Οκτωβρίου. Σε περίπτωση πολύ μεγάλου αριθμού αιτημάτων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Μπορείτε να υποβάλετε το αίτημά σας στον παρακάτω σύνδεσμο

Σελίδα δραστηριοτήτων για μαθητές γυμνασίου και λυκείου

saferinternet4kids.gr/back-to-school-all/back-to-school-2023/back-to-school-2023_gl/