5ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους

H Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υ.ΠΑΙ.Θ. διοργανώνει Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους στο πλαίσιο του «Κοινωνικού Σχολείου» και συγκεκριμένα στους άξονες: Άθληση ? Δια Βίου Άσκηση, Διατροφή, Ολυμπισμός, Διαδίκτυο, Αισθητική, Ρατσισμός, Χουλιγκανισμός, Ναρκωτικά, Κάπνισμα & Αλκοόλ και Πρόληψη ατυχημάτων.
Ο διαγωνισμός ξεκινάει στις 15 Σεπτεμβρίου 2014 (υποβολή αιτήσεων ως την 1η Δεκεμβρίου 2014) και λήγει στις 2 Μαρτίου 2015.
Παρακαλούμε τα σχολεία που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό, να ενημερώσουν το γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων της Β/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Φθιώτιδας.
Τηλ. Επικοινωνίας: 210-3692334 κ. Αναστασία Ανδρίτσου και 210-3611023 κ. Ντόρα Πάλλη.
Η συμμετοχή στον διαγωνισμό είναι προαιρετική.

Η υπ. Σχολικών Δραστηριοτήτων

Παπαγιαννοπούλου Πολυξένη Β/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Φθιώτιδας