Έληξε ο Μαθητικός Διαγωνισμός Φωτογραφίας 2015 – 2016 με θέμα: «Γη, νερό, φωτιά, αέρας»

Το γραφείο Σχολικών δραστηριοτήτων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φθιώτιδας σε συνεργασία με τη Φωτογραφική Ομάδα Λαμίας, προκήρυξε διαγωνισμό φωτογραφίας για μαθητές/τριες 2015- 2016 με θέμα: «Γη, νερό, φωτιά, αέρας».
Συμμετείχαν 26 μαθητές με 91 φωτογραφίες. Διακρίθηκαν με «ανάρτηση» φωτογραφιών τους σε μελλοντική Έκθεση Φωτογραφίας της Φ.Ο.Λ οι παρακάτω μαθητές:Γριαγγέλου Γιάννης Γ? τάξη Γυμνάσιο Αταλάντης,Τσουκαλαδέλη Μαρία Β? τάξη 1ο Γυμνάσιο Λαμίας,
Σπανός Δημήτρης Γ? τάξη 6ο Γυμνάσιο Λαμίας, Καψιώτης Δημήτρης Γ? τάξη και Σακκά Φωτεινή Α? τάξη 5ο Λύκειο Λαμίας,Μπουράμα Αγγελική Β?τάξη και Τζανακάκης Μιχάλης Β? τάξη Λύκειο Λιβανατών, Βογιατζή Σοφία Α? τάξη, Διαμαντή Ελένη Α? τάξη και Καγιά Κλάϊντι Α? τάξη Λύκειο Στυλίδας,Διαμαντοπούλου Ιωάννα Β? τάξη, Κολοκύθας Βασίλειος Γ? τάξη, Λαθύρη Ουρανία Γ?τάξη, Μπελαλής Άγγελος Β? τάξη, Νέλλα Μαρία Α? τάξη, Σπυρόπουλος Κωνσταντίνος Α?τάξη, Τσακιστού Ζωή Γ? τάξη και Τσίλη Μπλεώνα Α? τάξη, ΕΠΑ.Λ. Μακρακώμης.
Μετά τη διάκριση των παραπάνω ακολούθησε κλήρωση στις 30 Μαΐου, με ευνοημένους τους μαθητές: Γριαγγέλου Γιάννη, Σπανό Δημήτρη και Τζανακάκη Μιχάλη, στους οποίους προσφέρεται μία συνδρομή παρακολούθησης του ετήσιου επιμορφωτικού κύκλου μαθημάτων φωτογραφίας της Φ.Ο.Λ.
Η Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης ευχαριστεί όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που πήραν μέρος στο διαγωνισμό, τους εκπαιδευτικούς που τους όσους τους ενθάρρυναν να εκφραστούν δημιουργικά μέσα από την τέχνη της φωτογραφίας και τη φωτογραφική ομάδα Λαμίας, για την άριστη συνεργασία και την προσφορά της στη βράβευση των διαγωνιζομένων.